
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.7 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Type | Class D |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Supply Voltage | 26 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Number of Channels | 1 |
| Nominal Supply Current | 40 mA |
| Output Power | 10 W |
| Voltage Gain | 36 dB |
| Max Output Power | 10 W |
| Load Impedance | 3.2 Ω |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 21
Distributors
pcbx
Unit Price$2.28605
Ext.Price$2.28605
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.28605 | $2.28605 |
| 10 | $2.01648 | $20.16480 |
| 25 | $1.90924 | $47.73100 |
| 50 | $1.80770 | $90.38500 |
| 100 | $1.71157 | $171.15700 |
| 300 | $1.67776 | $503.32800 |
| 500 | $1.64464 | $822.32000 |
| 1000 | $1.61631 | $1616.31000 |
